W 2014 roku Animal Pharm przyznał BRAVECTO nagrodę w kategorii NAJLEPSZY PRODUKT DLA ZWIERZĄT DOMOWYCH


Bravecto to pierwszy i jedyny preparat, który szybko i skutecznie zwalcza pchły
i różne gatunki kleszczy przez 12 tygodni po podaniu pojedynczej dawki.

Komisja konkursowa uznała Bravecto za zwycięski produkt z uwagi na szybkość
i czas jego działania – to najdłużej działający, podawany doustnie preparat zabezpieczający przed pchłami i kleszczami dostępny obecnie na rynku.

Bravecto jest wygodny do podawania (smakowe tabletki do rozgryzania i żucia),
a jedna dawka zapewnia 12-tygodniową ochronę przed pchłami z gatunku Ctenocephalides felis i kleszczami z gatunku Ixodes ricinus, Dermacentor reticulatus, Dermacentor variabilis oraz 8-tygodniową ochronę przed kleszczami
z gatunku Rhipicephalus sanguineus.

Składnikiem aktywnym Bravecto jest fluralaner, nowa substancja czynna,
należąca do grupy izoksazolin.

Firma Merck Animal Health (znana w Europie jako MSD Animal Health) wprowadziła Bravecto na rynek europejski w kwietniu 2014 r. Od tego czasu osiągnął on ogromny sukces w wielu krajach. Oprócz wspomnianej już nagrody, Bravecto został również wyróżniony, jako "najlepszy produkt dla zwierząt towarzyszących w historii monitoringu sprzedaży", przez niemiecki instytut badania opinii publicznej GfK (Gesellschaft für Konsumforschung).

Bardzo cieszymy się, że klienci i renomowane organizacje z sektora medyczno-weterynaryjnego uznały produkt firmy Merck Animal Health za zwycięzcę w kategorii "Najlepszy produkt dla zwierząt domowych 2014 r.

–Nasi klienci na całym świecie każdego dnia potwierdzają, że Bravecto – innowacyjny preparat, zwalczający pchły i kleszcze u psów – zmienia podejście do ochrony zwierząt domowych przed tymi pasożytami. Jestem niezwykle dumny z całego zespołu, a przede wszystkim z działu zajmującego się Badaniami i Rozwojem Merck Animal Health, który opracował przełomową, bezpieczn...