Default horizontal cover
Mw okladka czerwiec 2018
Default horizontal cover
Mw okladka czerwiec 2018
Mw okladka czerwiec 2018

Pomoc dla użytkowników urządzeń z systemem Android

Informacje ogólne


1. Dlaczego zawartość aplikacji jest dostępna wyłącznie dla lekarzy? Czemu konieczna jest weryfikacja i podanie numeru Prawa Wykonywania Zawodu?
Zgodnie z wymogami ustawy z 6.09.2001 r. – Prawo farmaceutyczne (Dz.U. Nr 126, poz.1381, z późn. zmianami i rozporządzeniami) pewne treści dotyczące produktów leczniczych mogą być prezentowane wyłącznie osobom uprawnionym do wystawiania recept. Na Wydawcy spoczywa obowiązek weryfikacji takiego uprawnienia. Dlatego w procesie rejestracji sprawdzane są dane pozwalające potwierdzić, że Użytkownik aplikacji należy do tej grupy zawodowej, m.in. nr PWZ.

2. Czy czasopismo Magazyn Weterynaryjny jest dostępne na innych nośnikach elektronicznych?
Tak, możesz korzystać z dostępu przez:
- stronę www
- urządzenia firmy Apple (iPhone, iPad, iPod)
- tablety oraz telefony z systemem Android.


Praca z aplikacją


1. Co zrobić, aby pobrać aplikację czasopisma "Magazyn Weterynaryjny"?
Aplikacje na tablet można pobrać ze sklepu Google Play. Poszukaj na swoim tablecie ikony "Google Play/Sklep Play/Market" i uruchom ją . W wyszukiwarce wpisz tytuł interesującego Cię czasopisma (np. Magazyn Weterynaryjny). Wybierz ją, a następnie dotknij przycisk "Pobierz". Pamiętaj, aby zaakceptować  uprawnienia aplikacji, gdy otrzymasz taką informację!

Uwaga! Korzystanie ze sklepu Google Play wymaga posiadania konta w domenie należącej do Google, np. w Gmailu.  Założyć konto możesz tutaj:
https://accounts.google.com/signup?hl=pl

2. Pobrałem aplikację "Magazyn Weterynaryjny", ale nie widzę jej na żadnym z ekranów. Co robić?

Jeśli po zainstalowaniu ikona aplikacji nie pojawi się na żadnym z ekranów urządzenia, wybierz wolne miejsce na jednym z ekranów, następnie przyciśnij je i przytrzymaj palec. Pojawi się lista możliwych elementów do dodania. Wybierz "Aplikacje" i znajdź na liście czasopismo "Magazyn Weterynaryjny", które właśnie zostało zainstalowane. Po wskazaniu aplikacji w wybranym miejscu pojawi się jej ikona.

3. Pobrałem aplikację "Magazyn Weterynaryjny", ale po kliknięciu w nią pojawia się prośba o wpisanie hasła. Skąd je wezmę?
Czasopisma wydawane przez Medical Tribune Polska są przeznaczone wyłącznie dla lekarzy. Jeżeli chcesz przeglądać czasopismo "Magazyn Weterynaryjny" musisz potwierdzić, że jesteś lekarzem. Po uruchomieniu aplikacji wyświetli się okno, w którym wpisujesz swój login i hasło - te, którymi posługujesz się na www.magwet.pl

Jeśli nie masz konta, możesz je założyć na stronie:
https://www.magwet.pl/auth/users/new

4. Czy aplikacja "Magazyn Weterynaryjny" jest płatna?
Sama aplikacja "Magazyn Weterynaryjny" jest bezpłatna. Poszczególne wydania czasopism w aplikacji są płatne, ale możesz zaprenumerować wersję mobilną - wtedy w aplikacji będą pojawiać się nowe numery w miarę ich publikacji. Będą dostępne do pobrania od razu, nie będzie konieczności osobnego zakupu.

5. Jak mam zaktualizować aplikację?
Przejdź do sekcji „Moje aplikacje” w sklepie Google Play. Następnie wybierz zakładkę „ Aktualizacje”. Znajdź i kliknij aplikację "Magazyn Weterynaryjny". Uaktualnienia zostaną pobrane i zainstalowane.
Po aktualizacji pobrane wydania nie znikają!

6. Dlaczego sklep Google wymaga hasła? Przecież aplikacja jest bezpłatna?
Firma Google przyporządkowuje aplikacje do konkretnego użytkownika, co zabezpiecza go w razie utraty urządzenia (na innym urządzeniu będzie można odtworzyć stan posiadanych aplikacji) - stąd konieczność podawania hasła.

7. Co zrobić w razie problemów z działaniem aplikacji?
Spróbuj zamknąć i ponownie uruchomić aplikację. Znajdź na swoim tablecie ikonę ,,Ustawienia” i przejdź do zakładki ,,Menedżer aplikacji”. Wybierz aplikację "Magazyn Weterynaryjny" a następnie kliknij przycisk ,, Wymuś zatrzymanie”. Wróć do ekranu głównego i uruchom aplikację ponownie.
W razie dalszych problemów z działaniem aplikacji "Magazyn Weterynaryjny" prosimy o kontakt na adres mailowy: dps-kontakt@medical-tribune.pl


Praca z wydaniami


1. Dlaczego nie mogę ściągnąć numerów czasopisma, mimo że mam wykupioną prenumeratę?
Zakup prenumeraty obejmuje numer bieżący i kolejne, w miarę ich pojawiania się. Wsteczne numery można zakupić tylko przez Google Play, korzystając z przycisku "Kup".

2. Numer, który mam kupiony, nie ściąga się. Pojawia się informacja, że mam zapłacić. Co teraz zrobić?
Prosimy odczekać chwilę i ponowić próbę ściągnięcia. Opłata za każdy numer jest pobierana tylko raz.

3. Jak mam kupić płatne wydanie na tablecie?
Upewnij się, że masz dostęp do Internetu.  Obok okładki jest przycisk z ceną - kliknij go. Jeśli system o to poprosi, zaloguj się na konto Portfela Google. Wybierz z menu metodę płatności lub dodaj nową kartę. Wybierz "Akceptuj i pobierz" i zakończ transakcję. Możesz otrzymać prośbę o wpisanie kodu PIN (jeśli masz ustawiony taki system ochrony). Pobieranie numeru/wydania rozpocznie się chwilę po zatwierdzeniu płatności. Zachęcamy też do zapoznania się z możliwością zakupu prenumeraty długookresowej - szczegóły znajdziesz tutaj: https://www.magwet.pl/mw/selling

4. Jak pobrać najnowsze wydanie czasopisma?
Aplikacja sprawdza, czy są dostępne nowe wydania zawsze po uruchomieniu. Musisz mieć tylko połączenie z Internetem. Jeśli zostało opublikowane nowe wydanie, zobaczysz miniaturę okładki.

5. Ile megabajtów zajmuje aplikacja z czasopismem, a ile pojedyncze wydanie?
Sama aplikacja to kilka megabajtów, a numery czasopisma od 10 do 100 MB. Im więcej materiałów multimedialnych, tym "cięższe" wydanie. Informacja o wielkości wydania jest wyświetlana podczas pobierania.

6. Jak obejrzeć dane wydanie czasopisma?
Kliknij przycisk "Pobierz" przy okładce wydania. Po pobraniu wydania pojawi się przycisk "Pokaż". Teraz wystarczy dotknąć tego przycisku lub okładki, aby obejrzeć dane wydanie czasopisma.

7. Gdzie przechowywane są wydania czasopisma?
Jeśli pobierzesz dane wydanie, jest ono przechowywane w pamięci Twojego urządzenia. Aby sprawdzić, jakie wydania masz pobrane, wybierz "Menu" a następnie naciśnij przycisk "Pobrane"

8. Czy mogę skasować dane wydanie?
Tak, wystarczy przejść do działu 'Pobrane' a następnie dotknąć okładki i kliknąć przycisk 'Usuń'.

9. Czy mogę zrezygnować z zakupionego wydania i otrzymać za nie zwrot pieniędzy?
Nie można anulować opłat za wydanie, które zostało już pobrane.


Praca z artykułami


1. Aplikacja wyświetla artykuły z czarnymi paskami po bokach, jakby dla mniejszego urządzenia.
To dlatego, że artykuły zostały przygotowane dla urządzeń o rozdzielczości 1280x800 . Na pozostałych ekranach obraz jest z czarnymi paskami, aby nie wyświetlać czcionek i rycin przeskalowanych w nieproporcjonalny sposób.

2. Jak korzystać z aplikacji "Magazyn Weterynaryjny", aby czytać czasopismo?
Aplikacja przypomina bibliotekę, w której zgromadzone są wydania czasopisma. Dzielą się one zasadniczo na dwie grupy:
- te, do których masz wykupiony dostęp (gdy zakupiłeś pojedyncze wydanie/a tabletowe lub zaprenumerowałeś ich większą ilość, ew. wydania bezpłatne) - przy nich pojawia się opcja "Pokaż"
- te, do których nie masz dostępu (przy nich pojawia się opcja "Kup"). Po dotknięciu okładki lub przycisku "Pokaż" przechodzisz do widoku konkretnego wydania.

3. Jak to działa? Jak poruszać się po wydaniu czasopisma?
Jego szczegóły są omówione na filmie instruktażowym: 
www.magwet.pl/filminstruktazowy

Najważniejsze jest to, że wydanie mobilne czyta się zupełnie inaczej niż papierowe. Wyobraź sobie sznur do suszenia bielizny, na którym zamiast skarpetek wiszą artykuły. Każdy artykuł rozciąga się w dół, a z boku "wisi" kolejny artykuł. Jeśli na tablecie poruszasz się w górę i w dół, oglądasz poszczególne strony jednego artykułu. Jeśli poruszysz się w lewo - przechodzisz do poprzedniego artykułu, jeśli w prawo - do następnego. Po dotknięciu w dowolnym miejscu ekranu pojawia się zaś proste menu.

4. Czy do czytania czasopisma w wersji mobilnej potrzebny jest Internet?
Do czytania nie jest on konieczny. Dostęp do Internetu musisz mieć w chwili pobierania aplikacji lub pobierania numeru czasopisma. Jeśli numer masz już pobrany, możesz go czytać bez połączenia z Internetem. Wyjątkiem są pewne treści, które prowadzą do stron internetowych, np. testowe programy edukacyjne.

5. Jak mogę zaprenumerować wydania mobilne czasopisma "Magazyn Weterynaryjny"?
Przejdź do strony: www.magwet.pl/mw/selling
Tu znajdziesz informacje niezbędne do szybkiego zakupienia prenumeraty mobilnej.

6. W jaki sposób działa prenumerata?
Prenumeratę wykupujesz na stronie: www.magwet.pl/mw/selling
Możesz ją opłacić kartą kredytową lub szybkim przelewem. Uzyskasz dostęp do wydania ostatniego i przyszłych numerów. Przy nich nie będzie opcji "Kup", tylko od razu "Pobierz".


Inne


1. Mam inny problem z aplikacją lub wydaniem czasopisma "Magazyn Weterynaryjny". Jak go zgłosić?
Wszelkie problemy z aplikacją należy zgłaszać na adres: dps-kontakt@medical-tribune.pl

Pomoc dla użytkowników iPada/iPhone'a

Informacje ogólne


1. Dlaczego zawartość aplikacji jest dostępna wyłącznie dla lekarzy? Czemu konieczna jest weryfikacja i podanie numeru Prawa Wykonywania Zawodu?
Zgodnie z wymogami ustawy z 6.09.2001 r. – Prawo farmaceutyczne (Dz.U. Nr 126, poz.1381, z późn. zmianami i rozporządzeniami) pewne treści dotyczące produktów leczniczych mogą być prezentowane wyłącznie osobom uprawnionym do wystawiania recept. Na Wydawcy spoczywa obowiązek weryfikacji takiego uprawnienia. Dlatego w procesie rejestracji sprawdzane są dane pozwalające potwierdzić, że Użytkownik aplikacji należy do tej grupy zawodowej, m.in. nr PWZ.

2. Czy czasopismo Magazyn Weterynaryjny jest dostępne na innych nośnikach elektronicznych?
Tak, możesz korzystać z dostępu przez:
- stronę www
- urządzenia firmy Apple (iPhone, iPad, iPod)
- tablety oraz telefony z systemem Android.


Praca z aplikacją


1. Co zrobić, aby pobrać aplikację czasopisma "Magazyn Weterynaryjny"?
Aplikacje na urządzenie firmy Apple można pobrać ze sklepu App Store. Poszukaj na swoim urządzeniu ikony "App Store" i uruchom ją. Wpisz w wyszukiwarce nazwę interesującego Cię czasopisma (np. Magazyn Weterynaryjny). Wybierz ją, a następnie dotknij przycisk "Pobierz". Pojawi się prośba o wpisanie hasła do konta użytkownika (Apple ID). Podaj je, a na ekranie urządzenia pojawi się ikona czasopisma i rozpocznie się pobieranie aplikacji. Gdy zniknie pasek ładowania, uruchom aplikację. Zobaczysz bibliotekę z dostępnymi wydaniami.

Uwaga! Korzystanie ze sklepu App Store wymaga posiadania Apple ID. Założyć konto możesz tutaj: https://appleid.apple.com/account

2, Pobrałem aplikację "Magazyn Weterynaryjny", ale po kliknięciu w nią pojawia się prośba o wpisanie hasła. Skąd je wezmę?
Czasopisma wydawane przez Medical Tribune Polska są przeznaczone wyłącznie dla lekarzy. Jeżeli chcesz przeglądać czasopismo "Magazyn Weterynaryjny" musisz potwierdzić, że jesteś lekarzem. Po uruchomieniu aplikacji wyświetli się okno, w którym wpisujesz swój login i hasło - te, którymi posługujesz się na www.magwet.pl

Jeśli nie masz konta, możesz je założyć na stronie:
https://www.magwet.pl/auth/users/new

3. Czy aplikacja "Magazyn Weterynaryjny" jest płatna?
Sama aplikacja "Magazyn Weterynaryjny" jest bezpłatna. Poszczególne wydania czasopism w aplikacji są płatne, ale możesz zaprenumerować wersję mobilną - wtedy w aplikacji będą pojawiać się nowe numery w miarę ich publikacji. Będą dostępne do pobrania od razu, nie będzie konieczności osobnego zakupu.

4, Jak mam zaktualizować aplikację?
Przejdź do sekcji ,,Updates” w sklepie App Store.
Znajdź aplikację "Magazyn Weterynaryjny" i kliknij przycisk ,,UPDATE”.  Jeśli pojawi się komunikat ,, Zaloguj się do iTunes Store”, wpisz swoje hasło Apple ID. Uaktualnienia zostaną pobrane i zainstalowane. Po aktualizacji pobrane wydania nie znikają!

5. Dlaczego App Store wymaga hasła? Przecież aplikacja jest bezpłatna?
Firma Apple przyporządkowuje aplikacje do konkretnego użytkownika, co zabezpiecza go w razie utraty urządzenia (na innym urządzeniu będzie można odtworzyć stan posiadanych aplikacji) - stąd konieczność podawania hasła.

6. Co zrobić w razie problemów z działaniem aplikacji?
Spróbuj zamknąć i ponownie uruchomić aplikację. Jeśli posiadasz urządzenie z systemem iOS 6, kliknij dwa razy przycisk ,,Początek/Home button” (jest to główny, okrągły guzik na ramce ekranu). Wyświetlą się wszystkie aktywne aplikacje. Przytrzymaj ikonę czasopisma "Magazyn Weterynaryjny",  a po chwili wyświetli się czerwone kółko w prawym górnym rogu ikony - przyciśnij je, aby zamknąć aplikację. Kliknij przycisk ,,Początek”, aby wrócić do ekranu głównego. Uruchom aplikację ponownie.
Jeśli posiadasz urządzenie z systemem iOS 7, kliknij dwa razy przycisk ,,Początek/Home button”  ( jest to główny, okrągły guzik na ramce ekranu).  Zlokalizuj aplikację "Magazyn Weterynaryjny" i przesuń ją w górę. Kliknij przycisk ,, Początek”, aby wrócić do ekranu głównego. Uruchom aplikację ponownie.
W razie dalszych problemów z działaniem aplikacji "Magazyn Weterynaryjny" prosimy o kontakt na adres mailowy: dps-kontakt@medical-tribune.pl


Praca z wydaniami


1, Dlaczego nie mogę ściągnąć numerów czasopisma, mimo że mam wykupioną prenumeratę?
Zakup prenumeraty obejmuje numer bieżący i kolejne, w miarę ich pojawiania się. Wsteczne numery można zakupić tylko przez App Store, korzystając z przycisku "Kup".

2. Numer, który mam kupiony, nie ściąga się. Pojawia się informacja, że mam zapłacić. Co teraz zrobić?
Prosimy odczekać chwilę i ponowić próbę ściągnięcia. Opłata za każdy numer jest pobierana tylko raz.

3. Jak mam kupić płatne wydanie na urządzeniu?
Upewnij się, że masz dostęp do Internetu. Obok okładki jest przycisk z ceną - kliknij go. Jeśli system o to poprosi, podaj Apple ID i hasło.
Pobieranie numeru/wydania rozpocznie się chwilę po zatwierdzeniu płatności. Zachęcamy też do zapoznania się z możliwością zakupu prenumeraty długookresowej - szczegóły znajdziesz tutaj:
www.magwet.pl/mw/selling

4. Jak pobrać najnowsze wydanie czasopisma?
Aplikacja sprawdza, czy są dostępne nowe wydania zawsze po uruchomieniu. Musisz mieć tylko połączenie z Internetem. Jeśli zostało opublikowane nowe wydanie, zobaczysz miniaturę okładki.

5. Ile megabajtów zajmuje aplikacja z czasopismem, a ile pojedyncze wydanie?
Sama aplikacja to kilka megabajtów, a numery czasopisma od 10 do 100 MB. Im więcej materiałów multimedialnych, tym "cięższe" wydanie. Informacja o wielkości wydania jest wyświetlana podczas pobierania.

6. Jak obejrzeć dane wydanie czasopisma?
Kliknij przycisk "Pobierz" przy okładce wydania. Po chwili automatycznie otworzy się dany numer.

7. Gdzie przechowywane są wydania czasopisma?
Jeśli pobierzesz dane wydanie, jest ono przechowywane w pamięci Twojego urządzenia. Aby sprawdzić, jakie wydania masz pobrane, kliknij przycisk "Biblioteka" w widoku głównym.

8. Czy mogę skasować dane wydanie?
Tak, w tym celu wejdź do biblioteki i uruchom przycisk „Edytuj”. Następnie kliknij „krzyżyk" przy danym wydaniu.

9. Czy mogę zrezygnować z zakupionego wydania i otrzymać za nie zwrot pieniędzy?
Nie można anulować opłat za wydanie, które zostało już pobrane.


Praca z artykułami


1. Aplikacja na iPhonie wyświetla artykuły z czarnymi paskami na górze i na dole, jakby dla mniejszego urządzenia.
To dlatego, że artykuły zostały przygotowane na iPhone o rozdzielczości 960x640. Na pozostałych telefonach obraz jest pokazywany z czarnymi paskami, aby nie wyświetlać czcionek i rycin przeskalowanych w nieproporcjonalny sposób.

2. Jak korzystać z aplikacji "Magazyn Weterynaryjny", aby czytać czasopismo?
Aplikacja przypomina bibliotekę, w której zgromadzone są wydania czasopisma. Dzielą się one zasadniczo na dwie grupy:
- te, do których masz wykupiony dostęp (gdy zakupiłeś pojedyncze wydanie/a tabletowe lub zaprenumerowałeś ich większą ilość, ew. wydania bezpłatne) - przy nich pojawia się opcja "Pokaż"
- te, do których nie masz dostępu (przy nich pojawia się opcja "Kup").
Po dotknięciu okładki lub przycisku "Pokaż" przechodzisz do widoku konkretnego wydania.

3. Jak to działa? Jak poruszać się po wydaniu czasopisma?
Jego szczegóły są omówione na filmie instruktażowym: 
www.magwet.pl/filminstruktazowy

Najważniejsze jest to, że wydanie mobilne czyta się zupełnie inaczej niż papierowe. Wyobraź sobie sznur do suszenia bielizny, na którym zamiast skarpetek wiszą artykuły. Każdy artykuł rozciąga się w dół, a z boku "wisi" kolejny artykuł. Jeśli na tablecie poruszasz się w górę i w dół, oglądasz poszczególne strony jednego artykułu. Jeśli poruszysz się w lewo - przechodzisz do poprzedniego artykułu, jeśli w prawo - do następnego. Po dotknięciu w dowolnym miejscu ekranu pojawia się zaś proste menu.

4, Czy do czytania czasopisma w wersji mobilnej potrzebny jest Internet?
Do czytania nie jest on konieczny. Dostęp do Internetu musisz mieć w chwili pobierania aplikacji lub pobierania numeru czasopisma. Jeśli numer masz już pobrany, możesz go czytać bez połączenia z Internetem. Wyjątkiem są pewne treści, które prowadzą do stron internetowych, np. testowe programy edukacyjne.

5. Jak mogę zaprenumerować wydania mobilne czasopisma "Magazyn Weterynaryjny"?
Przejdź do strony: www.magwet.pl/mw/selling
Tu znajdziesz informacje niezbędne do szybkiego zakupienia prenumeraty mobilnej.

6. W jaki sposób działa prenumerata?
Prenumeratę wykupujesz na stronie: www.magwet.pl/mw/selling
Możesz ją opłacić kartą kredytową lub szybkim przelewem. Uzyskasz dostęp do wydania ostatniego i przyszłych numerów. Przy nich nie będzie opcji "Kup", tylko od razu "Pobierz".


Inne


1. Mam inny problem z aplikacją lub wydaniem czasopisma "Magazyn Weterynaryjny". Jak go zgłosić?
Wszelkie problemy z aplikacją należy zgłaszać na adres: dps-kontakt@medical-tribune.pl