W dniach 21-22 marca 2020 r. odbędzie się XII Kongres Akademii po Dyplomie Weterynaria. Motywem przewodnim tej edycji będzie „Presja czasu – siła wiedzy”. Nad poziomem merytorycznym czuwać będą oczywiście profesorowie Tadeusz Frymus i Roman Lechowski.
Jak już pisaliśmy wcześniej, przyszłoroczny kongres to podwojona liczba wykładów, które będą odbywały się równocześnie w dwóch salach. Bez obaw – nie oznacza to konieczności rezygnacji z niektórych z nich! Każdy uczestnik po zakończeniu kongresu będzie mógł obejrzeć filmy ze wszystkich wykładów. To jednak nie koniec. Ze względu na to, że wprowadzona na ostatnim kongresie nowość – warsztaty weterynaryjne – spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem uczestników, przygotowaliśmy kolejną ich edycję. Warsztaty odbędą się 20 marca (piątek, dzień przed kongresem) w dwóch turach – porannej, w godzinach 9.00-13.00, a w przypadku większego zainteresowania danymi warsztatami również popołudniowej, w godzinach 14.00-18.00. Mogą w nich brać udział wyłącznie uczestnicy kongresu. Już teraz mogą się Państwo zapisać na następujące warsztaty:
-
Warsztaty urologiczno-nefrologiczne organizowane wspólnie z firmą IDEXX, które poprowadzi dr n. wet. Agnieszka Sikorska-Kopyłowicz. Temat wiodący to: „Lustro moczu, powiedz przecie...” – zaburzenia funkcji układu moczowego jako manifestacja chorób „nienerkowych”. Prelegentka zwróci uwagę na jednostki chorobowe, których bezpośrednią przyczyną nie są problemy z układem moczowym, ale które objawiają się poprzez zmiany w moczu lub zaburzenia czynności nerek (np. cukrzyca, moczówka prosta, choroby wątroby albo zaburzenia lękowe). Uczestnicy zostaną poproszeni o przywiezienie ze sobą surowic i próbek moczu swoich pacjentów, które będą stanowiły materiał do zespołowej pracy warsztatowej.
-
Warsztaty dermatologiczne organizowane wspólnie z firmą Virbac, które poprowadzi lek. wet. Joanna Karaś-Tęcza. Ich tytuł to: „Mikroskop prawdę ci powie, czyli badanie cytologiczne w dermatologii psów i kotów jako najlepsze narzędzie umożliwiające podjęcie decyzji o wyborze terapii”. Podczas warsztatów zostanie przedstawionych 16 nowych przypadków klinicznych psów i kotów. W każdym przypadku podczas pierwszej konsultacji wykonano preparaty cytologiczne ze zmian skórnych, na podstawie których podjęto leczenie, ale nie zawsze od razu została postawiona ostateczna diagnoza. Uczestnicy warsztatów będą samodzielnie analizować preparaty cytologiczne z użyciem mikroskopów.
-
Warsztaty kardiologiczne organizowane wspólnie z firmą Vétoquinol, które poprowadzi prof. dr hab. Agnieszka Noszczyk-Nowak. Będą one zatytułowane: „Co nam wikła arytmia, czyli kiedy i jak leczyć zaburzenia rytmu serca u psów?”. Podczas pierwszej części warsztatów zostaną omówione mechanizmy arytmii oraz ich najczęstsze formy, będą też pokazane i omówione liczne przykłady różnych arytmii. Uczestnicy porozmawiają również o lekach, ich działaniu i skutkach ubocznych. Część druga będzie poświęcona stawianiu diagnozy i ustalaniu postępowania z pacjentami w zależności od choroby podstawowej, chorób towarzyszących oraz obecności objawów niewydolności serca.
-
Warsztaty biznesowo-marketingowe organizowane wspólnie z firmą Ceva poprowadzi lek. wet. Andrzej Lisowski. Ich tytuł to: „Jak prawidłowo ustalić koszty działalności ZLZ, aby osiągać zadowalający zysk”. Podczas warsztatów uczestnicy zapoznają się szczegółowo z metodami oceny kosztów i ustalania cen, tak by zmaksymalizować zysk lecznicy, a zarazem nie zniechęcić klientów wygórowanymi cenami.
Dodatkowe informacje, zapisy oraz warunki uczestnictwa znajdą Państwo na stronie internetowej www.magwet.pl/kongresy/weterynaria-2020. Jednocześnie przypominamy, że do końca lutego obowiązuje promocyjna cena kongresu – 399 zł, od 1 marca ceny biletów wzrosną do 469 zł.