XIX Kongres Akademii po Dyplomie WETERYNARIA już 15-16.03.2025 r. w Warszawie! Sprawdź program kongresu >
XIX Kongres Akademii po Dyplomie WETERYNARIA już 15-16.03.2025 r. w Warszawie! Sprawdź program kongresu >
LIDERZY POLSKIEJ DERMATOLOGII - bezpłatne spotkanie on-line dostępne tylko dla lekarzy weterynarii
Zapalenie przewodów słuchowych u psów – diagnostyka, leczenie, rokowanie – przypadki własne
dr n. wet. Agnieszka Cekiera
Wykładowca akademicki na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, specjalista z zakresu chorób psów i kotów. Jej zainteresowania zawodowe obejmują przede wszystkim dermatologię oraz endokrynologię. Jest autorką artykułów naukowych oraz wykładowcą na konferencjach i szkoleniach. Prywatnie właścicielka i miłośniczka kotów.
lek. wet. Joanna Karaś-Tęcza
Jeden z największych autorytetów w dziedzinie chorób skóry u psów i kotów. Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie i dermatologicznych studiów podyplomowych w European School for Advanced Veterinary Studies w Luksemburgu. Wykładowca Podyplomowego Studium Chorób Psów i Kotów. Autorka kilkudziesięciu publikacji naukowych i popularnonaukowych z dermatologii, onkologii i cytologii skóry. Prelegentka na wielu polskich i zagranicznych kongresach.
dr n. wet. Dorota Pomorska-Handwerker
Ukończyła studia na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej, potem pracowała w Zakładzie Diagnostyki Klinicznej i Dermatologii Weterynaryjnej. Obecnie jest właścicielką Lubelskiej Polikliniki Weterynaryjnej, gdzie konsultuje przypadki z zakresu dermatologii, alergologii i endokrynologii. Jest organizatorką wielu kongresów, szkoleń i kursów dla lekarzy weterynarii oraz założycielką Akademii Dermatologii Weterynaryjnej. Jej pasją jest uczenie innych i „zarażanie dermatologią”.
dr hab. Jarosław Popiel, prof. nadzw.
Ukończył Wydział Medycyny Weterynaryjnej AR (obecnie UP) we Wrocławiu i rozpoczął pracę w Katedrze Chorób Wewnętrznych z Kliniką Koni, Psów i Kotów. Od 2017 r. jest jej kierownikiem. Prowadzi zajęcia z chorób wewnętrznych psów i kotów, koni i zwierząt gospodarskich oraz stworzonego przez siebie przedmiotu fakultatywnego „Dermatologia zwierząt”. Jest wykładowcą na studiach podyplomowych z zakresu dermatologii chorób psów i kotów, a także autorem i redaktorem naukowym kilkudziesięciu publikacji naukowych oraz książek.
lek. wet. Piotr Parys
Ukończył studia na Wydziale Weterynarii AR-T w Olsztynie i uzyskał specjalizację z zakresu chorób przeżuwaczy. Jest także absolwentem European School for Advanced Veterinary Studies (ESAVS) w Luksemburgu w dziedzinie dermatologii weterynaryjnej. Autor i współautor wielu publikacji o tematyce dermatologicznej oraz ekspert European Association of Establishment for Veterinary Education (EAEVE) na Uniwersytecie w Bolonii. W Polskim Stowarzyszeniu Lekarzy Weterynarii Małych Zwierząt przewodniczył Sekcji Dermatologów Weterynaryjnych. Członek European Society of Veterinary Dermatology (ESVD).
Magazyn Weterynaryjny oraz firma BAYER mają zaszczyt zaprosić na bezpłatne spotkanie on-line Virtual Veterinary Summit: Liderzy Polskiej Dermatologii - 'Zapalenie przewodów słuchowych u psów – diagnostyka, leczenie, rokowanie – przypadki własne'.
Zaburzenia dermatologiczne u psów to powszechny problem, z którym lekarze weterynarii muszą mierzyć się w gabinetach. Do najczęstszych z nich należy zapalenie zewnętrznego przewodu słuchowego. Jego leczenie bywa długotrwałe i frustrujące. Aby było skuteczne, konieczne jest szczegółowe zrozumienie wieloczynnikowej patogenezy tej choroby. Ważne jest, aby terapia uwzględniała pierwotną jej przyczynę, jednak to brak współpracy z właścicielem jest częstym powodem niepowodzeń. W wielu przypadkach wynika to z kosztów leczenia i trudności w codziennym stosowaniu leków. Podczas webinarium porozmawiamy o poszukiwaniu przyczyn, diagnostyce i najnowszych metodach leczenia otitis externa. Przedstawimy również szereg przypadków klinicznych. Serdecznie zapraszamy na spotkanie!
Poruszane tematy m.in.:
- budowa ucha
- etiologia zapaleń ucha zewnętrznego
- diagnostyka zapaleń ucha: otoskopia, cytologia
- omówienie przypadków własnych
Warto być z nami:
- wyjątkowe spotkanie – po raz pierwszy w takiej formule
- algorytmy postępowania
- prezentacja na podstawie przypadków własnych
- duże grono wybitnych specjalistów
- możliwość zadawania pytań on-line
Webinar to interaktywna forma szkolenia, która z wykorzystaniem technologii informatycznych transmitowana jest do jego uczestników. Dzięki takiej formie, mogą Państwo posiąść wiedzę w wygodny sposób nie wychodząc z domu, z wykorzystaniem swojego komputera, tabletu lub telefonu. Szkolenie odbywa się w czasie rzeczywistym, co daje Państwu możliwość zadawania pytań z wykorzystaniem czatu.