XIX Kongres Akademii po Dyplomie WETERYNARIA już 15-16.03.2025 r. w Warszawie! Sprawdź program kongresu >
XIX Kongres Akademii po Dyplomie WETERYNARIA już 15-16.03.2025 r. w Warszawie! Sprawdź program kongresu >
bezpłatny webinar
Kardiomiopatia przerostowa kotów i inne kocie kardiomiopatie
Magdalena Garncarz
w 1993 r. otrzymała tytuł Bachelor of Science na Uniwersytecie Kalifornijskim Davis w USA, na Wydziale Animal Science. Tytuł lekarza weterynarii otrzymała w roku 1999 na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej w Warszawie. W 2005 r. obroniła pracę doktorską z dziedziny kardiologii weterynaryjnej. W grudniu 2018 r. otrzymała stopień doktora habilitowanego w dziedzinie nauk weterynaryjnych na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie.
Jej pasją zawodową jest kardiologia kliniczna małych zwierząt i w tej dziedzinie pracuje klinicznie i naukowo oraz prowadzi zajęcia ze studentami na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej SGGW. Jest autorką ponad 80 publikacji, głównie z zakresu kardiologii weterynaryjnej. Przeprowadziła ponad 70 wykładów na różnych konferencjach weterynaryjnych z tego samego zakresu. Dwukrotnie była promotorem pomocniczym, a obecnie jest promotorem kolejnej pracy z dziedziny kardiologii weterynaryjnej. Wykonała ponad 40 recenzji naukowych dla różnych czasopism poświęconych medycynie weterynaryjnej.
Obecnie jest adiunktem w Katedrze Patologii i Diagnostyki Weterynaryjnej Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie.
Prywatnie mama wspaniałych bliźniaków. Wraz z mężem opiekuje się też dwoma psotnymi kotami, dwiema starszymi suczkami, żółwiem i hodowlą mrówek.
Lek. wet. Rafał Niziołek
Absolwent Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie z 1996 roku. Specjalizuje się w echokardiografii, chorobach układu oddechowego oraz stanach nagłych i intensywnej terapii pacjentów kardiologicznych i pulmonologicznych – psów, kotów i fretek. Ma duże doświadczenie nabyte dzięki kilkunastoletniej pracy w różnych lecznicach, m.in. w Klinice Małych Zwierząt SGGW, oraz licznym stażom zagranicznym – w Szkocji, Szwajcarii, Szwecji. Odbył wiele szkoleń w ramach projektu ESAVS (CARDIOLOGY I-V, EMERGENCY AND CRITICAL CARE I-II). Członek Europejskiego Stowarzyszenia Kardiologów Weterynaryjnych (ESVC) oraz Międzynarodowego Stowarzyszenia Medycyny Ratunkowej i Stanów Nagłych (IVECCS). Autor licznych publikacji naukowych, wykładowca na konferencjach w Polsce i za granicą. Od wielu lat prowadzi wykłady z dziedziny kardiologii w ramach Podyplomowego Studium Specjalizacyjnego Psów i Kotów w Warszawie. Założyciel Specjalistycznej Przychodni Weterynaryjnej VETCARDIA, zajmującej się przypadkami kardiologicznymi i pulmonologicznymi.
Webinar to interaktywna forma szkolenia, która z wykorzystaniem technologii informatycznych transmitowana jest do jego uczestników. Dzięki takiej formie, mogą Państwo posiąść wiedzę w wygodny sposób nie wychodząc z domu, z wykorzystaniem swojego komputera, tabletu lub telefonu. Szkolenie odbywa się w czasie rzeczywistym, co daje Państwu możliwość zadawania pytań z wykorzystaniem czatu.