BLACK CYBER WEEK! Publikacje i multimedia nawet do 80% taniej i darmowa dostawa od 350 zł! Sprawdź >
BLACK CYBER WEEK! Publikacje i multimedia nawet do 80% taniej i darmowa dostawa od 350 zł! Sprawdź >
bezpłatny webinar
Zagrożenie spowodowane przez wirusa małpiej ospy – gdzie rzeczywiście go szukać
prof. dr hab. Tadeusz Frymus jest kierownikiem Zakładu Chorób Zakaźnych w Katedrze Chorób Małych Zwierząt Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW. W polu jego zainteresowań naukowych i klinicznych są obecnie głównie koty i psy. Jest twórcą i kierownikiem specjalizacyjnych studiów podyplomowych „Choroby psów i kotów” na tej Uczelni oraz wykłada zakaźne choroby tych gatunków na studiach podyplomowych również w innych ośrodkach akademickich w Polsce. Wygłaszał też wielokrotnie wykłady na konferencjach dla praktyków za granicą. Od 2005 roku jest członkiem międzynarodowej grupy ekspertów „Advisory Board on Cat Diseases” (www.abcdcatsvets.org), stanowiącej ciało doradcze dla praktyków w Europie zakresie zwalczania chorób zakaźnych kotów. Jest autorem podręcznika chorób zakaźnych kotów, książki o chorobach zakaźnych psów, a także współautorem wydanej w 2018 roku pod redakcją K. Hartman i J. Sykes książki „Self-Assesment Color Review, Canine Infectious Diseases”.
dr hab. n. med. Ernest Kuchar
W roku 1991 ukończył z wyróżnieniem wrocławską Akademię Medyczną. W ramach studiów podyplomowych uzyskał trzy specjalizacje (pediatria, medycyna sportowa, choroby zakaźne) i ukończył Studium Zarządzania i Oceny Technologii Medycznej. Dokształcał się poza granicami Polski: skończył szereg kursów i staży w Niemczech, Szwajcarii i Stanach Zjednoczonych. Jest stypendystą Fogarthy Foundation oraz American-Austrian Foundation. Brał udział w szkoleniach organizowanych przez New York State University, Harvard University oraz Weil Cornell Medical College z Nowego Jorku.
Obecnie zajmuje stanowisko Kierownika Kliniki Pediatrii z Oddziałem Obserwacyjnym na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Zajmuje się chorobami infekcyjnymi, szczepieniami ochronnymi oraz leczeniem schorzeń wątroby. W prywatnych gabinetach w Warszawie i we Wrocławiu doradza podróżnym w zakresie szczepień i profilaktyki zdrowotnej w wyprawach do najdalszych zakątków świata. Jednocześnie jest lekarzem klubowym i pracuje w Poradni Medycyny Sportowej. Pomaga pacjentom osiągnąć najlepszą możliwą formę sportową i dobiera optymalny plan leczenia w razie urazu lub kontuzji. Do grona jego pacjentów należą czołowi polscy sportowcy i managerowie najwyższych szczebli, którzy podobnie jak w sporcie stale rywalizują i potrzebują znakomitej kondycji i sprawności.
Należy do krajowych i międzynarodowych towarzystw naukowych, m.in. International Organisation of Sports Medicine (FIMS) oraz European Society for Paediatrc Infectious Diseases (ESPID). Współpracuje jako ekspert z portalami medycznymi i sportowymi. Jest autorem podręcznika medycznego Atlas Chorób Zakaźnych Dzieci (2004), współtworzył podręcznik Medycyna Sportowa (2008) i Medycyna Podróży (2016). Ma na koncie liczne publikacje naukowe oraz tłumaczenia podręczników medycznych (m.in. MSD Manual i Interna Harrisona). W wolnym czasie uprawia sport, ogląda filmy i podróżuje. Bardzo ceni sobie dobrą lekturę i kuchnię.
Webinar to interaktywna forma szkolenia, która z wykorzystaniem technologii informatycznych transmitowana jest do jego uczestników. Dzięki takiej formie, mogą Państwo posiąść wiedzę w wygodny sposób nie wychodząc z domu, z wykorzystaniem swojego komputera, tabletu lub telefonu. Szkolenie odbywa się w czasie rzeczywistym, co daje Państwu możliwość zadawania pytań z wykorzystaniem czatu.