BLACK CYBER WEEK! Publikacje i multimedia nawet do 80% taniej i darmowa dostawa od 350 zł! Sprawdź >
BLACK CYBER WEEK! Publikacje i multimedia nawet do 80% taniej i darmowa dostawa od 350 zł! Sprawdź >
bezpłatny webinar
Choroba zwyrodnieniowa stawów (OA) u psów to zwiększające się wyzwanie dla lekarza weterynarii
Studia weterynaryjne odbył na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej Akademii Rolniczej we Wrocławiu. Od 1989 roku prowadzi własną praktykę weterynaryjną w Poznaniu. Tytuł doktora nauk weterynaryjnych uzyskał w 1997 roku. Specjalizacje zawodowe obejmują choroby psów i kotów, chirurgię weterynaryjną oraz radiologię weterynaryjną. Członek PSLWMZ i European Society of Veterinary Orthopedics and Traumatology (ESVOT).
Na terenie kraju był współorganizatorem wielu konferencji i seminariów o tematyce chirurgii małych zwierząt oraz warsztatów ortopedycznych. Za granicą prezentował wykłady oraz prowadził warsztaty z dziedziny ortopedii małych zwierząt – we Włoszech, na Litwie, Ukrainie, w Rosji, Bułgarii, Portugalii.
W 2011 roku odbył szkolenie z zakresu rehabilitacji psów i kotów na University of Tennessee w Knoxville, co było podstawą do utworzenia Oddziału Rehabilitacji i Leczenia Otyłości Zwierząt w Klinice Weterynaryjnej w Poznaniu.
Jest autorem artykułów w czasopismach weterynaryjnych z dziedziny ortopedii i rehabilitacji oraz współautorem książek „Wybrane wady rozwojowe i choroby dziedziczne u psów i kotów” i „Problemy zdrowotne psów ras brachycefalicznych”.
W latach 2017-2022 pracował na stanowisku adiunkta w Centrum Weterynarii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W roku 2023 został powołany na Krajowego Konsultanta w dziedzinie ortopedii i traumatologii psów i kotów.
- Czynniki ryzyka rozwoju OA u psów
- OA a choroby współtowarzyszące
- Rola lekarza pierwszego kontaktu w diagnostyce OA
- Postępowanie wielomodalne i monitoring
Webinar to interaktywna forma szkolenia, która z wykorzystaniem technologii informatycznych transmitowana jest do jego uczestników. Dzięki takiej formie, mogą Państwo posiąść wiedzę w wygodny sposób nie wychodząc z domu, z wykorzystaniem swojego komputera, tabletu lub telefonu. Szkolenie odbywa się w czasie rzeczywistym, co daje Państwu możliwość zadawania pytań z wykorzystaniem czatu.