BLACK CYBER WEEK! Publikacje i multimedia nawet do 80% taniej i darmowa dostawa od 350 zł! Sprawdź >
BLACK CYBER WEEK! Publikacje i multimedia nawet do 80% taniej i darmowa dostawa od 350 zł! Sprawdź >
bezpłatny webinar
Gdzie urologia krzyżuje się z nefrologią
Dr n. wet. Sylwia Lew-Kojrys
Jest absolwentką Wydziału Medycyny Weterynaryjnej UWM w Olsztynie. Pracowała w Katedrze Chorób Wewnętrznych z Kliniką tej uczelni. W 2008 roku uzyskała tytuł doktora nauk weterynaryjnych. Z wydziałem była związana do 2019 roku. Obecnie pracuje w Weterynaryjnym Centrum Zdrowia „Lew” w Olsztynie. Jej zawodową pasją jest urologia i nefrologia weterynaryjna. Od lat pogłębia swoją wiedzę w tej dziedzinie oraz prowadzi warsztaty i szkolenia dla lekarzy weterynarii dotyczące tego tematu. Publikuje artykuły poświęcone urologii w pismach weterynaryjnych, w tym zagranicznych. Aktywnie uczestniczy w wydarzeniach edukacyjnych w kraju i za granicą. Należy do polskiego Towarzystwa Urologicznego oraz do European Society of Veterinary Nephrology and Urology (ESVNU). W przychodni zajmuje się również chirurgią miękką oraz badaniami ultrasonograficznymi. Posiada tytuł specjalisty chorób psów i kotów oraz specjalisty radiologii zwierząt.
lek. wet. Magdalena Kraińska
Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie w 2012 roku. Doktorantka I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w Katedrze Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej. Konsultuje pacjentów nefrologicznych i urologicznych z całego kraju, kwalifikuje i wykonuje zabiegi hemodializy u psów i kotów, jest współtwórcą nowoczesnej stacji dializ dla zwierząt znajdującej się w Całodobowej Klinice Weterynaryjnej „Puławska” w Warszawie.
Jest współautorką i współorganizatorką pierwszych w Polsce Praktycznych Warsztatów Nefrologicznych dla lekarzy weterynarii, wykładowcą na licznych konferencjach w kraju i za granicą, autorką artykułów opublikowanych w specjalistycznej prasie weterynaryjnej oraz członkiem Europejskiego Towarzystwa Nefrologii Weterynaryjnej i Urologii (ESVNU). Od 2020 roku rozpoczęła naukę w European School for Advanced Veterinary Studies (ESAVS) w Luxemburgu z zakresu chirurgii.
1. Kiedy pacjent urologiczny staje się jednocześnie pacjentem nefrologicznym?
2. Opis przypadku – kot z niedrożnością moczowodu i zaostrzeniem przewlekłej choroby nerek
3. Kamica układu moczowego u kotów – przyczyny, diagnostyka, postępowanie
4. Wybór metody leczenia w zależności od lokalizacji oraz składu mineralnego kamienia
5. Niedrożność moczowodu – diagnostyka, możliwości terapeutyczne
6. Klasyfikacja CKD, ocena ciśnienia u pacjenta nefrologicznego, hiperfosfatemia, białkomocz
7. AKI w CKD, czyli zaostrzenie przewlekłej choroby nerek. Kryzys nerkowy
8. SUB – rekomendowana metoda leczenia niedrożności moczowodu
9. Przewlekłe postępowanie z pacjentem uro-nefrologicznym
Webinar to interaktywna forma szkolenia, która z wykorzystaniem technologii informatycznych transmitowana jest do jego uczestników. Dzięki takiej formie, mogą Państwo posiąść wiedzę w wygodny sposób nie wychodząc z domu, z wykorzystaniem swojego komputera, tabletu lub telefonu. Szkolenie odbywa się w czasie rzeczywistym, co daje Państwu możliwość zadawania pytań z wykorzystaniem czatu.