bezpłatny webinar
Gastroprotektyka w praktyce weterynaryjnej małych zwierząt cz. 2
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą wziąć udział w webinarze. Jeśli masz konto, zaloguj się, jeśli jeszcze go nie posiadasz - zarejestruj się.
Jestem absolwentką Wydziału Medycyny Weterynaryjnej we Wrocławiu.
W czasie studiów odbyłam 3 miesięczny staż w pracowni ultrasonografii i radiologii Wydziału Medycyny Weterynaryjnej na Uniwersytecie Weterynaryjnym i Farmaceutycznym w Brnie (Czechy).
Po uzyskaniu tytułu lekarza weterynarii kontynuowałam naukę jako uczestnik studiów doktorskich na wydziale macierzystym.
W 2018 r uzyskałam stopień doktora nauk weterynaryjnych, broniąc rozprawy doktorskiej pt.: „Zastosowanie wysokopolowego rezonansu magnetycznego w diagnostyce zmian rozrostowych miąższu wątroby u psów”.
Po ukończeniu studiów doktoranckich podjęłam prace jako adiunkt w Katedrze Chorób Wewnętrznych z Klinika Koni, Psów i Kotów UP we Wrocławiu, gdzie łączyłam pracę kliniczną z obowiązkami dydaktycznymi.
Odbyłam kilkumiesięczne staże zagraniczne w renomowanych europejskich klinikach (Department of Equine and Small Animal Medicine, Helsinki, Finlandia; The Queen’s Veterinary School Hospital, Cambridge, Wielka Brytania), gdzie miałam okazję uczyć się i współpracować z najbardziej uznanymi autorytetami z zakresu gastroenterologii weterynaryjnej m.in. prof. Thomasem Spillmannem, prof. Penny Watson, prof. Nickiem Bexfieldem.
Od roku 2021 r jestem związana z Przychodnią Vetspec w Groblicach, a ostatnio również z Przychodnią Optovet we Wrocławiu, gdzie konsultuję pacjentów internistycznych. Moimi głównymi zainteresowaniami są choroby wątroby i trzustki oraz żołądka i jelit. Wykonuję również badanie ultrasonograficzne oraz endoskopowe układu pokarmowego i oddechowego.
Zarówno jako uczestnik, jak i prelegent uczestniczyłam w licznych krajowych i zagranicznych konferencjach i szkoleniach w tym wielokrotnie ECVIM Congress, WSAVA Congress, EVDI Congress. Jestem autorką kilkudziesięciu publikacji naukowych, popularnonaukowych oraz doniesień na konferencjach krajowych i zagranicznych, a także wykładowcą na konferencjach dla studentów i lekarzy praktyków oraz członkiem Polskiego Stowarzyszenia Lekarzy Weterynarii Małych Zwierząt (PSLWMZ) i Society of Comparative Hepatology (SCH).
Webinar to interaktywna forma szkolenia, która z wykorzystaniem technologii informatycznych transmitowana jest do jego uczestników. Dzięki takiej formie, mogą Państwo posiąść wiedzę w wygodny sposób nie wychodząc z domu, z wykorzystaniem swojego komputera, tabletu lub telefonu. Szkolenie odbywa się w czasie rzeczywistym, co daje Państwu możliwość zadawania pytań z wykorzystaniem czatu.