bezpłatny webinar
Ektoparazytozy psów
dr n. wet. Dorota Pomorska-Handwerker
Specjalista chorób psów i kotów
Członek Europejskiego Stowarzyszenia Dermatologów Weterynaryjnych
Ukończyła studia na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej w 1999 roku. Przez osiem lat pracowała jako asystent, a później jako adiunkt w Zakładzie Diagnostyki Klinicznej i Dermatologii Weterynaryjnej, gdzie obroniła pracę doktorską z zakresu alergologii. Obecnie jest właścicielką Lubelskiej Polikliniki Weterynaryjnej, gdzie konsultuje wyłącznie przypadki kliniczne z zakresu dermatologii, alergologii i endokrynologii. Jest autorką licznych artykułów i publikacji. Od wielu lat bierze czynny udział w pracy Sekcji Dermatologii PSLWMZ, przez kilka lat była przewodniczącą Sekcji. Jest organizatorką wielu kongresów, szkoleń i kursów dla lekarzy weterynarii oraz pomysłodawczynią i założycielką Akademii Dermatologii Weterynaryjnej. Jej pasją jest uczenie innych i „zarażanie dermatologią”.
dr n. wet. Michał Ceregrzyn
jest absolwentem Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW. Tam też uzyskał stopień doktora. Pracę naukową kontynuował na Uniwersytecie Shizuoka w Japonii, Technische Universität München we Freisingu w Niemczech oraz w Polskiej Akademii Nauk w Instytucie Fizjologii i Żywienia Zwierząt. W 2005 roku rozpoczął pracę w Mars Corporation jako kierownik ds. komunikacji naukowej, w czasie której koncentrował się na gastroenterologii i żywieniu psów i kotów. W 2016 roku dołączył do MSD Animal Health jako kierownik techniczny w regionie Europy Środkowej w dziale Zwierząt Towarzyszących. W obecnej pracy koncentruje się na różnych aspektach medycyny psów i kotów, w tym ochronie przeciwpasożytniczej, chorobach wektorowych, cukrzycy i chorobach zakaźnych. W swojej karierze opublikował ponad 40 recenzowanych artykułów, książek, rozdziałów książek i innych publikacji. Regularnie prowadzi wykłady i szkolenia dla lekarzy weterynarii. Równolegle kontynuuje swoją praktykę weterynaryjną, koncentrując się na chorobach wewnętrznych psów i kotów. Specjalizuje się w zaburzeniach żołądkowo-jelitowych i dietetycznych u psów i kotów. Przez ostatnie 15 lat pracował jako lekarz referencyjny dla wielu pacjentów ze skomplikowanymi przypadkami chorób przewodu pokarmowego. Pacjentów przyjmuje w klinice ELWET w Warszawie oraz we własnym gabinecie w Kobyłce.
Webinar to interaktywna forma szkolenia, która z wykorzystaniem technologii informatycznych transmitowana jest do jego uczestników. Dzięki takiej formie, mogą Państwo posiąść wiedzę w wygodny sposób nie wychodząc z domu, z wykorzystaniem swojego komputera, tabletu lub telefonu. Szkolenie odbywa się w czasie rzeczywistym, co daje Państwu możliwość zadawania pytań z wykorzystaniem czatu.