XVI Kongres Akademii po Dyplomie Weterynaria w Krakowie. Zobacz jak było na kongresie!


czas trwania: 00:02:16

Ah co to był za dzień! W sobotę, 16 września 2023 roku, odbyła się XVI edycja kongresu Akademii po Dyplomie Weterynaria, pasję do weterynarii czuło się nie tylko wśród zaproszonych Ekspertów, ale także wśród uczestników wydarzenia. Po raz pierwszy wydarzenie zostało zorganizowane w malowniczym Krakowie.

W wydarzeniu wzięło udział kilkuset uczestników głodnych aktualnej wiedzy weterynaryjnej. 🙏 Dziękujemy, że byliście razem z nami! Jesteśmy przekonani, że zdobyta wiedza i umiejętności zaowocują jeszcze lepszą opieką w Waszych gabinetach weterynaryjnych!

🙏 Dziękujemy również partnerom Kongresu, firmom: Purina, Zoetis, VetAgro, VetExpert, Aspel, Biowet, Dolfos, Hempets, Husse, Josera, Nexpet, Orion Pharma, Stamar, Vetoqiunol, Virbac oraz patronowi - Krajowej Izbie Lekarsko-Weterynaryjnej, którzy przyczynili się do organizacji XVI edycji kongresu Akademii po Dyplomie Weterynaria!

Tematyka Kongresu była różnorodna. Poruszyliśmy na przykład zagadnienie „Alergia czy nietolerancja pokarmowa”, które zostało zaprezentowane z punktu widzenia gastroenterologa przez dr n. wet. Magdalenę Ostrzeszewicz oraz dermatologa przez dr hab. Katarzynę Zabielską-Koczywąs. Warto również podkreślić wyjątkowy charakter wykładu „Leczenie paliatywne związane z nowotworami”, przedstawionego przez dr. n. wet. Dariusza Jagielskiego, który poruszył temat delikatny, ale istotny w pracy lekarza weterynarii. Wiedzę nieocenioną w codziennej praktyce przekazał podczas swojego wykładu prof. dr hab. Jarosław Popiel, który skupił się na dermatozach psów wynikających z dysfunkcji gonad. Na zakończenie dnia kierownik naukowy spotkania prof. dr hab. Roman Lechowski poprowadził wykład „Co w brzuchu burczy?”, który przyciągnął uwagę uczestników swoją unikalnością i ciekawym podejściem do tematu.

Nasze spotkania to nie tylko kongresy – to również szansa na rozwijanie swoich kompetencji i wymianę doświadczeń z Ekspertami, co przekłada się na jeszcze lepszą opiekę nad pacjentami.

Do zobaczenia wiosną 2024 roku podczas XVII już edycji kongresu Akademia po Dyplomie Weterynaria w Warszawie!